Hotel nad morzem w Polsce

You are currently viewing Hotel nad morzem w Polsce
Hotele nad morzem w Polsce, hotel blisko plaży Krynica Morska, hotel przy plaży, hotel nad samym morzem, White hotel nad morzem

Hotel nad morzem w Polsce

Hotele nad morzem w Polsce, hotel blisko plaży Krynica Morska, hotel przy plaży, hotel nad samym morzem. Położona na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana- Krynica Morska, to małe miasto na północy Polski. Jeden z najbardziej znanych morskich kurortów. Hotel w Krynicy Morskiej, Hotel przy samej plaży to bardzo często wybierane obiekty na urlop. Jak każde miasto ma ona jednak swój urok i ciekawostki, które warto poznać. Krynica Morska jest jednym z najmniejszych miast w Polsce. Pierwsze wzmianki o osadnictwie na obecnych terenach Krynicy pochodzą z lat 1258-1282. Po II Wojnie Światowej Krynica Morska nosiła nazwę Łysej Góry. Obecna nazwa Krynica Morska odnosi się do ukraińskiego wyrazu i południowopolskiego regionalizmu. Mimo niewielkiego zaludnienia, w sezonie letnim na ulicy pojawiają się tłumy turystów, a miejscowość aż tętni życiem.

Hotel blisko plaży Krynica Morska

Krynica Morska to nie tylko hotele nad morzem, hotele przy samej plaży, hotele blisko morza. To również kawał historii. W tej niewielkiej, nadmorskiej miejscowości znajdziemy miedzy innymi Pomnik Pierwszych Osadników, którzy po II Wojnie Światowej przybyli do miasta. To nie jedyny pomnik w mieśćie. Kolejnym, jaki możemy podziwiać jest postument przedstawiający Archanioła Michała, czy też pomnik przyrody- czyli Dąb Benek, posadzony w 19959r w celu uczczenia 1000 rocznicy Państwa Polskiego. Hotele nad morzem w Polsce, hotel blisko plaży Krynica Morska, hotel przy plaży, hotel nad samym morzem.

Niesamowite obiekty przyrodnicze w Krynicy, piękne krajobrazy, przyciągają co roku tłumy turystów, którzy wybierają najlepsze Hotele w Krynicy Morskiej na swój wypoczynek. Urlop łączą z aktywnością fizyczna. W Krynicy Morskiej znajduje się bowiem całoroczna wypożyczalnia rowerów, w White Resort zaledwie 60m od plaży i bardzo blisko ścieżki rowerowej, którą dojedziemy aż pod zejście na plażę nr.1. Jest to zejście zlokalizowane na granicy polsko-rosyjskiej, dlatego też w poprzek plaży, a także kilkanaście metrów wgłębi wody, znajduje się płot. Nie bez powodu w Krynicy Morskiej znajduje się placówka straży granicznej, która pilnuje granicy. Przekroczenie płotu na plaży na pewno nie zostanie niezauważone i może skutkować nawet więzieniem. Nadal nie udało się utworzyć przejścia granicznego między Krynicą Morską a Rosją. Hotele nad morzem w Polsce, hotel blisko plaży Krynica Morska, hotel przy plaży, hotel nad samym morzem.

Krynica Morska skrywa wiele tajemnic i jak każde z miast, ma swój urok i ciekawostki, które z pewnością warto poznać. Wybierając się na urlop nad morzem, decydując się na hotel nad samym morzem, warto poczytać trochę o tym małym mieście.

Dodaj komentarz