Najlepszy hotel nad morzem

You are currently viewing Najlepszy hotel nad morzem
Hotel nad morzem w Krynicy Morskiej, również Hotel nad samym morzem, hotel blisko plaży, hotel przy samej plaży, hotele Krynica Morska

Najlepszy hotel nad morzem

Przyjeżdżając na wakacje, wybieramy najlepszy Hotel nad morzem w Krynicy Morskiej, również Hotel nad samym morzem, hotel blisko plaży, hotel przy samej plaży, hotele Krynica Morska. Cieszymy się urlopem. Coś słyszeliśmy o tej miejscowości, obiło nam się o uszy, że jest to jedno z najmniejszych miast w Polsce, że cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów. Warto jednak zagłębić się odrobinę w Historię tego pięknego miasta.

Hotel blisko plaży Krynica Morska

Zacznijmy od tego, że jest to jedno z najmniejszych i najmłodszych miast nad polskim morzem. Jak wiadomo, tereny Mierzei Wiślanej nie od zawsze stanowiły spójną całość. Niegdyś, we wczesnym średniowieczu był to po prostu ciąg wysepek i mielizn, które dopiero po wielu latach utworzyły obecny pas nadmorski. Były to tereny, który stanowiły pogranicze między Pomorzem Gdańskim, a ziemiami ludów pruskich. Rozwój Krynicy Morskiej jako nadmorskiego kurortu rozpoczął się dopiero w 1840 roku, gdy pięciu zamożnych kupców elbląskich założyło konsorcjum do spraw żeglugi po zalewie wiślanym, ale głównie do obsługi linii Królewiec-Elbląg. Już rok później parowiec „Jaskółka” przywiózł pierwszych turystów. W 1905 roku nastąpił przełom, a zarazem największy rozwój w dziejach Krynicy Morskiej. Do tej nadmorskiej miejscowości została doprowadzona elektryczność oraz wodociąg, budowały się kolejne pensjonaty oraz molo, zaczęto organizować liczne imprezy. Jednak wybuch wojny przerwał rozwój i powstawanie tego nadmorskiego kurortu.

Historia Krynicy Morskiej

W roku 1945 przez wojska radzieckie została zniszczona latarnia morska i wiele pensjonatów. Groby poległych podczas wyzwalania terenów znajdują się obok latarni morskiej.  Po zakończeniu Wojny Krynica była osadą rybacką.  Nazwa miejscowości bardzo zmieniała się na przestrzeni lat. Począwszy od niemieckiego Kahlberg , przez Łysicę do obecnej Krynicy Morskiej. Hotel nad morzem w Krynicy Morskiej, również Hotel nad samym morzem, hotel blisko plaży, hotel przy samej plaży, hotele Krynica Morska.

Jak każde miasto, Krynica Morska ma swoją historię, którą bez wątpienia warto poznać. Niesamowita okolica, piękne widoki, najlepsze hotele w Krynicy Morskiej, najlepsze jedzenie, świeżą ryba- to trzeba przeżyć. Zaplanuj swój urlop i poznaj historię tego pięknego miasta. Zarezerwuj pobyt w White Resort. Jeśli marzy Ci się hotel nad samym morzem, hotel  blisko plaży- to lepiej nie znajdziesz. White Resort oferuje noclegi z wyżywieniem, więc możesz zapomnieć o gotowaniu i sprzątaniu. Zadzwoń i zapytaj o wybrany termin. Do zobaczenia w Krynicy! Hotel nad morzem w Krynicy Morskiej, również Hotel nad samym morzem, hotel blisko plaży, hotel przy samej plaży, hotele Krynica Morska.

Dodaj komentarz