Dla dzieci

Zobacz co przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie w White Resort

Plac zabaw dla dzieci w White Resort
Planujemy w 2018 roku zrobić ogród i plac zabaw dla dzieci. Główna atrakcją dla dzieci ma być ok. 8 metrowy drewniany statek. Oprócz statku będzie mały basen, zjeżdżalnia, trampolina, huśtawka i inne atrakcje dla dzieci w wieku 3-15 lat. W ogrodzie będą posadzone ozdobne krzewy, wykonamy ścieżki spacerowe wokół krzewów i ławeczki do odpoczynku. Na trawie można będzie postawić leżak do opalania lub położyć koc. Ponieważ ogród będzie robiony z programu unijnego nie jest pewne czy uda się go zrobić przed sezonem letnim 2018 r. W ogrodzie będą również tablice edukacyjne promujące region Mierzei Wiślanej.

Czy wiecie że według National Geographic Mierzeja Wiślana jest na 5 miejscu na święcie wśród najpiękniejszych półwyspów ?
Mierzeja Helska i również Mierzeja Wiślana znalazły się wśród 15 najbardziej niezwykłych półwyspów na ziemi. Zwycięzcą rankingu ogłoszonego także przez serwis The World Geography jest La Dune de Bouctouche w Kanadzie. To również 12-kilometrowe wydmy wzdłuż zatoki Bouctouche z zachwycającym wijącym się „wiszącym” drewnianym deptakiem. Pejzaże są romantyczne i także kuszą długimi spacerami – czytamy w uzasadnieniu. Jednak rozciągający się na 34 km piaszczysty wał w kształcie kosy, czyli Półwysep Helski, i 90-kilometrowa wydma biegnąca od Gdańska po Lochstedt za Piławą w Rosji, czyli również Mierzeja Wiślana, urzekają nie mniej niż zwycięzca z Kanady.

Mierzeja Wiślana dla dzieci

W zestawieniu znalazły się również odpowiednio na 6 i na 5 miejscu. Mierzeja Helska jest najmłodszym fragmentem polskiego wybrzeża. Jeszcze 200–300 lat temu także w tym miejscu był ciąg wysepek, które zaczęły się ze sobą łączyć. Dziś oddziela również Zatokę Pucką od Morza Bałtyckiego. Mierzeja Wiślana z dawnymi wioskami rybackimi jak Piaski, a także Jantar czy Mikoszewo w średniowieczu również składała się z wysp. Latem to również najcieplejszy region polskiego wybrzeża – podkreślają autorzy zestawienia.

Zarezerwuj już dziś

Hotele nad morzem Krynica Morska" />